Jasle

Detské jasle, t. j. zariadenie starostlivosti o deti do troch rokov veku dieťaťa  poskytuje starostlivosť pre deti vo veku od 1 do 3 rokov, resp. pre deti ktoré nie sú odplienkované až do veku 4 rokov.

Deti prijímame kedykoľvek v priebehu celého roka v prípade potreby aj len na pol dňa.

Deti, ktoré dovŕšia vek 2 rokov do začiatku školského roku splňujúce požiadavky na zrelosť a sú plne odplienkované môžu byť zaradené do materskej školy.


Zoznam vecí pri nástupe dieťaťa:

Fotografia dieťaťa – prosíme zaslať aj e-mailom, kópiu zdravotného preukazu a potvrdenie od lekára, že dieťa je zdravé – najviac 3 dni staré pred dňom začatia dochádzky.

V skrinke pred vchodom do triedy označenej menom a fotografiou má mať každé dieťa dostatočný počet plienok na 1 deň, vlhké utierky, zubnú kefku, pohárik na zubnú kefku, hrebeň, uteráčik na ruky, náhradné veci na oblečenie (vrchné aj spodné), ktoré je tiež potrebné označiť menom dieťaťa z dôvodu možnej zámeny + igelitová taška, vlastnú kojeneckú fľašu a detský cumlík (ak ich dieťa používa), ak je dieťa kŕmené sušeným mliekom, je potrebné priniesť neotvorenú krabicu mlieka označenú menom dieťaťa, pyžamko na spanie a 1 pár pevných prezuviek (nie nasúvacie prezuvky bez možnosti utiahnutia na nohe, ani šľapky a pod.).

Opatrovanie detí v detských jasliach je zabezpečené zamestnancami so zdravotníckym vzdelaním, resp. asistentmi, ktorí budú komunikovať s deťmi v cudzom jazyku.

Jasle :

    • 1. trieda – vrabčekovia, deti od 1 roka do 3 rokov (deti s plienkami)

Nástup je v pracovných dňoch od 6.30 do 8.30 hod. Koniec prevádzky je od 15.00 hod. do 17.00 hod., ale dobu dochádzky je možné aj individuálne dohodnúť. Pred začiatkom dochádzky a pri dlhšej absencii ako 5 dní, je potrebné preukázať dobrý zdravotný stav potvrdením od lekára.

PREVÁDZKOVÝ PORIADOK pre činnosť sociálneho zariadenia starostlivosti o deti do 3 rokov veku dieťaťa, t.j. Detské-jasle

Translate »